Karmella a rozhovor s autorkou této dobroty

No když Vás honí mlsná občas nelze jinak než zaplout do nejbližšího obchůdku s dobrotami a něco koupit! Nás to takhle s přítelem zahnalo na průzkum nově otevřeného obchodu Sklizeno ve Vodičkové ulici, jednak jsme potřebovali dobrou paštiku na večeři, na tu recenze příště :) a pak něco na mlsání. Musím říct že nejsem moc ochutnávkový typ, v supermarketu bych si nikdy nic nevzala, tam tomu nevěřím,ale tady nám slečna nabídla ochutnat jejich Karamelovou pomazánku. Přítel jak zaslechl slovo sladké a karamel neváhal ani minutu a už měl pečivo i s pomazánkou v puse a ten blažený výraz co vyloudil mě donutil ochutnat taky...no co Vám budu povídat SLADKÉ echt sladké :))  Což moc ráda nemám,ale po lžičce musíte dát další, a další a prostě ani nemrknete a už máte půlku pryč ....

Karmella je originální česká karamelová pomazánka, která je inspirována Belgií. Je absolutně bez barviv a konzervantů, musí se tedy spotřebovat cca deset dní po otevření..ale popravdě podle mě stejně tak dlouho nikdy nevydrží :)

Složení: pšeničná mouka , cukr, kypřidlo, rostlinné oleje, cukrový sirup, skořice, sůl, mléko, máslo, citronová šťáva.

No co si budeme nalhávat složení není zrovna dietní,ale hřešit se musí..A navíc jednou za čas se to nepočítá ne? :) .Takže vřele doporučuji ochutnat. Má mnoho využití, klasické teplé tousty potřené pomazánkou k snídani jsou opravdu mňamka. Určitě lze pomazánku využít jako náplň do dortu či palačinek nebo jen lžičku  k müsli. Je k dostání ve dvou velikostech 350g - 80Kč a 200g - 54Kč. Takže prostě sami vidíte, že velké balení se vyplatí vzít. Koupit lze již ve více městech , podrobnosti o tom kde naleznete na stránkách Karmella. A balení je takové super poctivé, domácké , no posuďte sami :)A kdo vlastně stojí za tvorbou této mlsky? :) Paní Martina Vlachová,která vaří, peče a tvoří hlavně srdcem. Pojďme si ji představit trochu blíž a poodhalit tak vznik sladké pochoutky inspirované láskou k muži nebo k jídlu , či k obojímu ...


 • Dobrý den, paní Martino, chtěla bych se zeptat co Vás vedlo k vytvoření Vaší pomazánky Karamella , na Vašich stránkách jsem se dočetla o tom, že jste se inspirovala Belgií ? 
"Ano, manžel mé dcery  je Belgičan a vozil nám z Belgie Speculoos pastu. Ale protože si v Čechách našel práci a do Belgie už nejezdil dost často, aby jí mohl zase přivézt, řekla jsem si, že bych takovou pomazánku mohla zkusit vařit . Na její vyladěné chuti jsem za velké podpory rodinných příslušníků (především v roli ochutnávačů ... :) pracovala téměř  rok."
 • Proč název Karmella ? A Jak dlouho se již výrobě věnujete?
"Ani nevím. Tak nějak to přišlo. Snad aby z názvu byla cítit vůně karamelu? Už to budou 2 roky, co jsem prodala první skleničku."
 • Je láska k vaření, pečení apod. Vaším koníčkem již dlouho? Můžeme očekávat další skvělé domácí pomazánky? Nebo se můžeme těšit na setkání s Vámi na nějakém trhu či snad Apetit kulinářském setkání příští rok?
"Vaření a pečení je můj velký koníček. Ráda vymýšlím různé věci a poslední dobou se také snažím, aby moje rodina jedla zdravé a dobré jídlo. Peču kváskový chleba, který je svou vůní a chutí naprosto neodolatelný, vyrábím jogurt a sýr z mléka od místního farmáře a pěstuji vlastní zeleninu. O dalších pomazánkách už přemýšlím, ale konkrétní představu ještě nemám. 
Před Vánoci budu Karmellu prodávat v KCMT (Komunitní centrum Matky Terezy) na Praze 4. Na setkání Apetitu jsme zatím nepomýšlela, ale vlastně proč ne. A mé plány do budoucna?...vychovat syna a postupně rozšířit prodej Karmelly."
 • Kde všude je Vaše pomazánka k dostání a co na to Vaši blízcí, rodina ? 
"V současné době je možné koupit Karmellu v prodejně Náš Grunt v Praze - Karlíně a ve  Sklizeno v Nuslích. A je samozřejmě možné si ji také objednat na mých webových stránkách. Přátelé i rodina mě podporují a snaží se pomáhat, ať už dobrými radami či samotným prodejem." 
 • Váš vzkaz pro čtenáře blogu Cucinare con amore? 
"Srdečně vás všechny zvu do KCMT na Jižním Městě, kde se každoročně koná předvánoční jarmark, na kterém prodávají maminky z mateřského centra “Domeček” své výrobky.  Dají se tu nakoupit krásné vánoční dárky a samozřejmě nebude chybět Karmella, kterou zde můžete také ochutnat. Letošní jarmark se koná v sobotu 14.12. 2013 od 10 do 18hod. Moc se na Vás všechny teším.
Vaše Martina :)  "

Tak sami vidíte kolik stojí práce a lásky za jednou skleničkou karamelové pomazánky, tak co už na ni máte chuť ? :) Já tedy ještě větší než předtím..

Dobrou chuť

Komentáře

 1. to musí byť dobrota, predstavujem si to chuťovo ako spekulky, alebo belgické plnené vafle, dúfam že to niekedy dorazí aj k nám :)

  OdpovědětVymazat
 2. Ta vypadá úžasně :))) A překvapila mě ta kalorická hodnota, není to moc :)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :)) Mě se velmi líbí i cel balení, působí opravdu zajímavě :)

   Vymazat
 3. Hmm...Ani zmínka o tom že karmela začínala s prodejem ve škole nebo o tom ka Paní Kubíková pomohla z vývojem Karmelly zajímavé TETO Martino

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý ANONYME, jak jinak také všechny negativní komentáře jsou vždy anonymní, protože jejich autoři nemají odvahu stát si za svým názorem a podepsat ho! I kdyby to byla pravda hnusí se mi lidé co se stydí za svůj názor a musí ho ventilovat pomocí komentářů kdesi na blogu, pod články apod. , jen aby rádoby poškodili někoho kdo má úspěch, něco dokázal nebo měl dobrý nápad. Myslím si, že takové to názory či připomínky se nehodí na tento a ani jiný blog,ale mají se řešit osobně s konkrétním člověkem ,kterému jsou věnované,ale na to musí mít člověk odvahu a chuť jednat čestně. Mě jako nezávislého konzumenta - zákazníka tyto zákulisní pomluvy, problémy nezajímají. Mě zajímá produkt, který je dokonalý a má úspěch. Takže děkuji za názor,ale neobtěžujte jimi nadále mě ani mé čtenáře. Děkuji .

   Vymazat

Okomentovat

Děkuji za komentář :)

Oblíbené příspěvky