Jahodový pohár s balsamicem a mátou

Tuhle dobrotu si doslova zamilujete , kombinace jemného mascarpone, mátového cukru, domácí balsamico redukce, sušenek amaretti a sladkých jahod je prostě naprostá dokonalost. Navíc dezert umí kombinací chutí opravdu překvapit a rozhodně Vaši přátelé budou nadšení, takže udělejte jeden nebo rovnou dva poháry navíc, protože téhle dobroty nebudete mít nikdy dost.


Ideální je dát si tu práci a doma si připravit balsamico redukci, je to velmi jednoduché a výsledný efekt je přesně takový jaký potřebujete a jaký Vám bude chutnat. Jako výchozí surovinu jsem si zvolila Jablečný aceto balsamico od Bohemia olej, který zraje pět let. Tento ocet má značnou výhodu v ceně, pokud totiž chceme doma používat italský tradiční ocet balsamico, nejmladší by měl zrát minimálně 12 let ,aby měl ten správný šmak,ale to už se dost prodraží. Dobrou a navíc českou alternativou je právě Aceto balsamico do Bohemia olej, které je vyráběno z jablíček. Má dokonalou sladkokyselou chuť, protože v první etapě se kvasí Cider a poté se až vyrábí ocet tradiční metodou. Hlavně ta vůně je opravdu skvělá! Navíc Vám odpadá i starost o hlídání složení, protože zde nenajdete umělá sladidla, barviva ani jiné chemické výmysly. A musím uznat , že chuť je dokonalá a na tento sladký recept se víc než hodí.

Ingredience pro dvě osoby:

  • čerstvá máta + krystalový bílý cukr
  • 50 ml aceto balsamico + 50 ml sladkého červeného vína / já použila portské + cca 3 lžíce třtinového cukru
  • 125g mascarpone
  • 100g řeckého jogurtu
  • 1 lžíce moučkového cukru
  • cca 4 sušenky amaretti, nenahrazovat jinými, mají svou typickou chuť po likéru Amaretto
Nejprve si připravíme mátový cukr, a to velmi snadno. Do hmoždíře dáme asi dvě lžíce krystalového cukru a pár lístků máty, vše podrtíme,aby nám vznikl krásně zelený, lehce vlhký cukr. Dalším krokem bude příprava balsamico redukce. Což je opět hodně jednoduché. V rendlíčku smícháme všechny suroviny - víno, ocet, cukr. Promícháme a pomalu přivedeme k varu a nyní už jen za stálého míchání vaříme tak dlouho než má redukce požadovanou hustotu. Ale počítejte s tím, že po vystydnutí směs ještě trochu ztuhne, takže vypněte těsně před tím, než budete s hustotou naprosto spokojení. 

Nyní dobře vyšleháme mascarpone s jogurtem a lžící moučkového cukru. A vrstvíme do skleniček. Nejprve vrstva jogurtové směsi, na ní pokrájené jahody, mátový cukr, rozdrobené amaretti, redukce a opakovat, skončíme jak vidíte na fotce mátovým cukrem, amaretti sušenkami, redukcí a kousky jahod s lístkem máty pro ozdobu. Jak jednoduše lze přichystat takhle luxusní dezert :) 


Dobrou chuť


Komentáře

Okomentovat

Děkuji za komentář :)

Oblíbené příspěvky