Degustační Gril menu v restauraci Port 58

Přiznám se bez mučení, že rubriku Recenze restaurací jsem trochu zanedbávala,takže dnes po delší pauze tu pro Vás jednu mám a to hned naprosto skvělou! V poslední době jsem si všimla na pár stránkách rezervačního systému Bookio, což jsou webové stránky díky ,kterým dostanete ve vybraných restauracích ( a že jich tu je na výběr víc než dost ) slevu na celý účet 30%! A to už je na účtu sakra znát. Pídila jsem se tedy jak systém funguje :  Stačí se zaregistrovat na stránkách Bookio.cz , poté už jen vyberete restauraci ,která se Vám líbí a podíváte se u ní v jaké hodiny je možné sem přijít se slevou a nebojte se nejsou to jen ranní hodiny apod. Většina jich má volná místa bez problémů i večer. Poté už jen vyplníte kolik osob a na jakou hodinu si chcete stůl zarezervovat a už stačí jen zaplatit 79,- a rezervace se slevou 30% je Vaše. V restauraci stačí říct , že máte rezervaci na Vaše jméno přes stránky Bookio a je hotovo, žádné trapné kupony apod. Což mě osobně na těchto akcích vadilo nejvíc a proto jsem je nevyužívala. Navíc Bookio restaurace průběžně prověřuje a díky Vašim zpětným hodnocením ( jako té mé dnes ) může ohlídat, že budete mít skvělý servis a nikdo Vám nedá pocit, že máte něco se slevou apod.


Tak dost o teorii a jdeme se podívat kam, že jsme to s přítelem zašli. Zalíbila se nám Degustační akce v restauraci PORT 58, která je kousek od přítelovi práce a má skvělou dostupnost MHD ( je v Holešovicích kousek od MHD Maniny nebo Tusarova, i na metro bez problémů blízko ), to já jen abyste se nebáli , že si nebudete moc dát skleničku, že je restaurace někde mimo :) Restaurace Port 58 pořádala tří denní degustační akci a to od 16-18. září a vždy každý den na jiné téma. Normální cena tří-chodového menu v restauraci byla 299,- ,ale přes Bookio jste dostali speciální cenu 199,- a na zbytek účtu ještě 30% slevu, takže to už stálo za vyzkoušení. 

Nás zaujalo menu 17.září na téma Grilování. V nabídce bylo následující tří-chodové menu:
  • Předkrm = Jehněčí Marquez klobásky 
  • Hlavní chod = Vepřová žebírka BBQ se salátem Coleslaw a domácím chlebem
  • Dezert = Čokoládová pěna s černo-rybízovou omáčkou
No nezní to přímo božsky? :) Navíc ten den byla i živá jazzová hudba a mělo vyjít krásné počasí...no to se zas tak moc nepovedlo, tedy to počasí ( foukalo a pak i pršelo ) , hudba byla skvělá a celý večer byl díky ní nezapomenutelným zážitkem. Po příchodu do restaurace se nás ujala milá obsluha, která nás nejprve usadila venku, kde bylo připraveno krásné venkovní posezení s hudbou a grilem. Měli jsme tedy šanci prohlédnout si i venkovní prostory pro zahrádku a musím říct že prostředí ve dvoře poskytuje dostatek soukromí a klidu takže pro akce s živou hudbou jako dělané, jen škoda, že jsem restauraci neobjevila už v létě, to by bylo teprve něco ...dlouhé posezení u vínka a poslech hudby, no jo, tak předsevzetí na další rok :)


K pití jsme si objednali domácí Malinovou limonádu do džbánku ( byla vynikající, z opravdových malin, akorát sladká a hustší ) a pak točeného Cidra Val de Rance, který je naprosto božský. Pán sice nabízel kombinaci vín,ale nám Cider zachutnal tak , že jsme celý večer zůstali u něj :)


Předkrm byl krásně servírovaný a kromě jehněčích klobásek na grilu obsahoval domácí malinké houstičky sypané solí a skvěle ochucený malý salát. Porce na předkrm tedy poměrně velká,ale nebylo to na škodu, jednak medová zálivka na salátu skvěle vyvážená a ty klobásky ....mé masožravé srdce zajásalo. Řekněte mi ,kde je koupit a běžím tam! Vynikající... bylo umění odolat vše nejdřív nafotit, to Vám tedy řeknu.


Hlavním chod už jsem si kvůli počasí dali částečně uvnitř restaurace, bohužel foukalo opravdu nepříjemně :/ Ale hlavní chod nám to svou chutí bohatě vynahradil. Vepřová žebírka byla luxusní, řeknu asi jen tolik nejlepší BBQ omáčka jakou jsem kdy jedla a maso odpadávalo z kostí...tak takhle dobře žebírka neumím, musím se přiznat. No přítel ani nemluvil, veškerá diskuze co si o jídle myslí proběhla v hrobovém tichu za hlasitého mlaskání :D Ne vážně, pokud ty žebírka někdy zase budou v nabídce musíte na ně jít, jinak to prostě nejde!!! Salát Coleslaw výborný, nebyl moc "oblemstaný" majonézou jako v jiných restauracích ,což fakt nemám ráda, protože to "zabije" chuť samotných surovin. Tady se to povedlo dokonale vyvážit. A chleba skvělý, měkoučký a k masu se výborně hodil. 


Před dezertem jsem potřebovali už delší pauzu,přeci jen porce nebyly malé a my už sotva dýchali. Alespoň jsem si užívali živou hudbu a kochali se interiérem,který se moc povedl. Mě tedy zaujaly promítané hodiny nad vchodem ...povedené! Bylo se na co koukat, design celé restaurace je hodně zajímavý.

Omluvte nepříliš kvalitní foto,ale intimní osvětlení restaurace moc nenahrávalo kvalitním fotkám :) a hosté už z našeho focení bleskem asi nadšení nebyli...no jo foodbloger musí fotit vždy a všude, to jinak ani nejde :P

Dezert byla úžasná Čokoládová pěna s černo-rybízovou omáčkou a granátovým jablíčkem.Čokoládové pěny nemám moc ráda, když jsem si je totiž zatím kdekoliv objednala procenta čokolády byla nízká a celkově chuť mdlá a konzistence až moc nadýchaná. Tady šlo o hutnější pěnu s plnou a velmi výraznou čokoládovou chutí. Kousek to byl víc než velký takže už v polovině jsme funěli blahem. A nakyslá omáčka je ideální partner čokolády, protože tlumí její sladkost. Prostě dokonalá kombinace. Vím asi už Vás nudí jak se rozplývám,ale já opravdu nemá co vytknout. Kuchaři skládám poklonu a jako v pohádce uděluji Řád zlaté vařečky :D a pochvalu má i špičková obsluha, za celou dobu nám nikdo nedal najevo, že neplatíme plnou cenu a v závěru nebyl sebemenší problém s uznáním 30% slevy. Za mě tedy jednoznačně musíte vyzkoušet. 

Moc děkuji ještě jednou celému týmu restaurace Port 58 za jejich bezchybný servis a úžasný gastro zážitek,který si doufám, již brzy zopakujeme :) 

Hodnocení :10/10 

Komentáře

Oblíbené příspěvky