Banánový kuskus s javorovým sirupem

Takhle snídaně je poslední dobou moje nejoblíbenější, je rychle hotová, zasytí a má jemnou chuť díky banánu. Občas dávám rozinky, někdy kousky datlí, nesířené meruňky a někdy úplně bez sušeného ovoce a i tak je to luxusní dobrota. Takže záleží jen na vás jaké sušené ovoce z vyjmenované nabídky použijete :)


Ingredience na jednu větší porci:

  • 1 zralý banán
  • necelý šálek špaldového kuskus, má víc chuť po oříšcích a je zdravější než běžný
  • mandlové mléko
  • sušené ovoce jako jsou rozinky, nesířené meruňky nebo datle, stačí opravdu maličké množství, jen pár kousíčků
  • javorový sirup, jen malinko na doslazení, hlavně to nepřežeňte jinak úplně přebije chuť elého jídla
Nejprve si odsypeme do mističky potřebné množství kuskusu. Do rendlíčku dáme mandlové mléko a do něj sušené ovoce, krásně mléko natáhne chuť ovoce a i ovoce změkne, což mám v kaších k snídani raději než tuhé kousky sušeného ovoce. Vše přivedeme k varu a zalijeme mlékem kuskus, tak aby nad hladinkou kuskusu bylo cca 2 cm mléka. Přiklopíme a necháme všechnu tekutinu vsáknout, pak by měl být kuskus krásně měkký,ale ne rozvařený a i kdyby se Vám to povedlo trochu rozvařit, nevěšte hlavu, je to taková ranní kaše, tak je to fuk a příště to vychytáte :) 


Banán rozmačkáme vidličkou a smícháme s kuskusem, vše dáme do mističky a ochutíme lehce javorovým sirupem. V zimě doporučuji špetku skořice, která zahřívá. V létě já osobně na skořici nemívá chuť,ale pokud vy ano tak klidně přijdete i teď :) 

Dobrou chuť

Komentáře

Oblíbené příspěvky