Danka Arts&Crafts aneb misky s láskou

Dnešní článek bude zase trošku jiný a to tip na překrásné misky a spousty jiných věcích , vyráběných s láskou jednou šikovnou slečnou. Daniela Zedníková alias Danka Arts&Crafts , je mladá nadaná slečna ,která miluje vůni dřeva a vdechuje mu novou podobu. V její nabídce najdete hlavně misky, lžíce, vidličky, prkénka, hřebínky, dřevěné obrazy a věřím , že to ještě určitě nebude do budoucna vše :) Daniela nakupuje čisté dřevěné předměty z různých druhů dřevin, například z lípy, javoru, jasanu atd. , které poté zdobí převážně na Vaše přání speciální technikou zvanou Pyrografie. Což je technika uměleckého vypalování do dřeva horkým předmětem. Takže je jen na vás co doma nutně potřebujete mít. Já na tuto nadanou slečnu narazila díky Míše ( eshop Krásná každý den ) ,která si u ní objednávala misku s překrásným motivem. Hned jsem si tedy našla Danieliny stránky na FB - Danka Arts&Crafts a domluvila s ní rovnou dvě misky pro kamarádky :) Jedna s obrázkem buldočka a druhá s texty pro krásnější den :)
A druhý miska s nápisy, zdroj fotek přímo galerie Daniely:


No nejsou krásné ?:) Hlavně udělaly obě velkou radost , do budoucna plánuji i nějakou pro sebe asi včetně lžíce a ještě asi i jako dáreček pro "neteřinku"  s motivem nějaké její oblíbené postavičky. Kromě inspirace na to co nutně potřebujete doma vy nebo vaši blízcí jsem si pro vás nachystala rozhovor s Danielou a proložíme ho pár jejími fotečkami ať vidíte jak si předměty můžete například nechat nazdobit. A pro klid duše zde musím napsat, že misky jsem si poctivě zaplatila, článek není sponzorovaný a slečnu jsem s nápadem na rozhovor oslovila sama, jelikož si myslím, že zlaté české ručičky se prostě a jednoduše musí chválit :)


Ahoj Dani, pověz nám prosím něco o sobě, odkud pocházíš a co je tvé původní povolání / škola?

Ahoj Jani, pocházím z Kladna a pracuji již sedmý rok jako účetní u letecké společnosti. Původně jsem ale aranžérka. Od této tvůrčí práce jsem se odchýlila díky nástavbě, kde se objevil můj talent na účetnictví a jevilo se mi to jako lepší cesta. Ale jak osud chtěl, cesta se mi svedla zpátky k tvoření hmatatelných věcí.


Jak jsi se dostala k výrobě/úpravě překrásných dřevěných misek?

Cesta vedla poměrně přímo po návštěvě veganského pikniku, který pořádala inspirativní Camie. Množství jednorázových příborů mě vyděsilo a tak jsem hledala cestu, jak mít příbor stále u sebe a být připravená říci NE těm plastovým. Našla jsem si výrobce dřevěných sporků (příbor kde z jedné strany je lžíce a z druhé vidlička) a nejdříve jsem je zdobila barvami. Poté jsem přešla k pyrografii a hledala, jak se mohu rozvíjet dále.


Co vše si u tebe mohu objednat? A z jakého dřeva momentálně vyrábíš a proč?

Nabízím zmíněné misky, sporky, obrazy a hřebínky. Dřeviny, které u mě naleznete jsou dub, smrk, buk, lípa a nově javor. Dřeviny vybírám různé, protože každá má své energie a vlastnosti. Musím podotknout, že misky sama nevyrábím, ale spolupracuji s českými truhláři. Moje parketa je až následné zdobení horkým hrotem a plnění přání.


Je většina nápadů na konečný design z tvé hlavy nebo děláš převážně na míru zákazníkům?

Původně jsem chtěla dělat své vlastní návrhy, ale ve výsledku na ně není čas. Zákazníci mají rádi osobní dárky a tak je 90% věcí na míru pro ně. Do každého výrobku ale otisknu kousek sebe, takže design dotvářím já.


Jak se o kousky od tebe člověk musí starat, aby byly stále, tak krásné jako když mu přijdou domů?

Je třeba si uvědomit, že dřevo je stále živé, i když mateční strom již nežije. Stále pracuje a používáním dostane svou patinu. Základem je nedávat dřevo do myčky a dbát, aby pěkně pomalu proschlo. Poté jej ošetřit rostlinným olejem.


Jaké jsou výhody dřevěného nádobí?

Kdo nezažil, nepochopí. Energie, která prostupuje skrze misku do jídla se nedá popsat. Dle mého jídlo jinak chutná a více ho vnímám. Kdo pečuje o misku, pečuje o to, čím ji plní a tím i o sebe.


Jaké jsou tvé plány do budoucna, tvůj sen?

Můj sen je mít malý srub někde u lesa a v něm svojí dílničku. Zahradu plnou ovoce, zeleniny a na parapetu spí kočička. Můj sen je zároveň plánem do budoucna.


Jaký je tvůj vysněný motiv na misku, která by tě měla charakterizovat?

Rozhodně je to srna. Už jako malá jsem na ně s dědečkem koukala z oken vlaků a obdivovala jejich něžnost a plachost. Je to zároveň vysněným motivem na tetování, ale zatím jsem nenašla odvahu.


Děkujeme za krásný rozhovor

Nevím jak vy,ale já po přečtení rozhovoru nemůžu jinak než se těšit na další misky, takže jakmile se Daniela oklepe z vánočního shonu ( ano je zavalena objednávkami ) vymyslím si i já nějaký ten krásný motiv pro sebe...jen nevím jaký, nápadů je tolik, že bych musela mít asi skříň a v ní misky na každý den :) Jsem ráda, že jsem narazila na tak skvělou a šikovnou osobu jakou je Daniela a díky jejímu nadání zjistila, že lidé co svojí práci milují ještě existují , přeji hodně úspěchů a štěstí.

Komentáře

Oblíbené příspěvky