Luxusní snídaně s hráškem, vajíčkem a prosciuttem

Líné sobotní snídaně to je moje, většinou mám i chuť na něco teplého, slaného a pořádně výživného..A tohle je absolutní lahůdka! Ztracené krémové vejce, kvalitní tence nakrájená šunka a máslový hrášek...ještě teď se mi sbíhají sliny..
Ingredience pro dvě osoby:


 • dvě čerstvá vajíčka
 • dvě velké hrsti mražené hrášku
 • kousek másla
 • kvalitní na tenké plátky nakrájenou šunku Prosciutto, já dostala na ochutnání z La Formagerrie a takhle úžasně tence nakrájenou šunku s vynikající chutí jsem ještě neměla, upřímně měli jsme co dělat abychom jí nesnědli jen tak! Moc doporučuji, uzeniny mají snad ještě lepší než sýry :D 
 • sůl
 • pepř
 • světlé pečivo


Nejprve si nachystáme pečivo, pěkně rozřízneme čerstvé měkké pečivo, nebo můžete i lehce opéct, to už nechám na vás. V hrnci dáme vařit vodu a nachystáme si tajný rychlý fígl na ztracená vejce pro všechny co nemají trpělivost stejně jako já : ve zkratce, do misky dáme potravinovou folii, tu vymažeme troškou olivového oleje, do ní rozklepneme čerstvé vajíčko, folii okolo utáhneme , převážeme provázkem z folie a dáme na cca 3-4 minuty vařit do vody, pak jen odkrojíme folii a je hotovo :) 


Ještě než ale budeme dávat vajíčka vařit musíme si nachystat hrášek, aby vše časově vycházelo. Do hrnce dáme rozehřát větší kousek másla a na něj nasypeme hrášek, jakmile hrášek aspoň trochu změkne , vhodíme do vařící vody vajíčka. Hrášek by měl být rychle hotový, poté ho jen osolíme a opepříme a lehce rozmačkáme. Navrstvíme na pečivo, na hrášek dáme plátky šunky a navrch pěkně posadíme vajíčko , které lehce nařízneme a celé ještě trochu osolíme a opepříme. Rychle podáváme. 

Dobrou chuťKomentáře

 1. Krása, prosím si zítra k snídani :)

  OdpovědětVymazat
 2. Nepochopila jsem, jak udělat to ztracené vejce :D

  OdpovědětVymazat
 3. Pro Týnku názorná ukázka :) https://www.youtube.com/watch?v=pAWduxoCgVk

  OdpovědětVymazat

Okomentovat

Děkuji za komentář :)

Oblíbené příspěvky